حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم: حجاب و عفاف نشان دهنده اهمیت اسلام به روابط سالم اجتماعی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم گفت: حجاب و عفاف نشان دهنده اهمیت اسلام به روابط سالم اجتماعی میان افراد است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی علامه مهری در گردهمایی ماهانه داوطلبان هلال احمر قم با موضوع حجاب و عفاف با گرامیداشت دهه کرامت عنوان کرد: اسلام به روابط اجتماعی و یافتن دوست و همراهی و کمک انسان ها به یکدیگر تاکید دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم افزود:بر اساس روایات، ضعیف ترین افراد کسی است که نتواند برای خود دوستی پیدا کند و ضعیف تر آن که دوستان خود را به راحتی از دست بدهد.

وی اظهار کرد: عدم ارتباط و تعامل می تواند دوستی ها را کاهش دهد،کار در هلال احمر،جمعی و گروهی است و کاری فردی به شمار نمی رود.

حجت الاسلام والمسلمین سی علامه مهری بیان کرد: در صحنه تصادف و سوانح، با دوستی و همراهی بهتر می توان به مردم خدمت کرد، باید به تقویت ارتباط ها و دوستی ها در کار گروهی پرداخت.

وی گفت: جامعه هدف در هلال احمر افراد آسیب دیده و ضعیفان و نیازمندان هستند و در سوانح افراد به همراهی نیروهای هلال احمر نیاز دارند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم افزود: گاهی بر اثر حادثه ای، همه زندگی افراد از هم پاشیده و نابود می شود و این دردناک است و باید به همدلی با آسیب دیدگان پرداخت.

وی تصریح کرد: در این حوادث بانوان با حفظ حجاب و عفاف اسلامی به کمک به آسیب دیدگان می پردازند و می توانند برای زنان و کودکان در صحنه حادثه موجب دلگرمی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین سی علامه مهری عنوان کرد: خدمت نعمت بزرگی است و موجب برکت در زندگی می شود.

وی همچنین با گرامیداشت هفته حجاب و عفاف حجاب گفت:حجاب پشش ظاهری است و هم برای مردان و هم زنان سفارش شده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: حفظ شئونات و ارزشها اهمیت زیادی دارد و حجاب و عفاف نشان دهنده اهمیت اسلام به روابط سالم اجتماعی میان افراد است.

وی اظهار کرد: حجاب برای جلوگیری از جلب نظر نامحرمان است،این جلب توجه ها، آسیب های زیادی به همراه دارد و مانع از فعالیت های سالم اجتماعی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علامه مهری بیان کرد: اگر دین اسلام به فعالیت های اجتماعی و حضور زن در جامعه اعتقادی نداشت حجاب را مورد تاکید قرار نمی داد.

وی خاطرنشان کرد: حیا زینت و جمال یک زن است، زنی که عفاف دارد برای خود ارزش والای انسانی قائل است؛ حجاب نیز برای زن امنیت و ارزش می آورد.

یادآور می شود این گردهمایی با حضور جمعی از داوطلبان هلال احمر و معاون امور داوطلبان و کارشناسی مهارت های زندگی برگزار شد.