حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

۲۲ هزار تن در هلال احمر قم فعال هستند

 

مدیر عامل هلال احمر قم، با بیان اینکه ۲۲ هزار عضو در این جمعیت فعال هستند، گفت: هلال احمر استان برای پنجمین سال متوالی در سال گذشته در حوزه جوانان به عنوان دستگاه برتر در غنی سازی اوقات فراغت انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گل فشان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس ، با بیان اینکه هلال احمر افتخار می کند که به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ مردمی کشور در تمام حوادث به سرعت به یاری مردم می شتابد، افزود: در سیل فروردین ماه امسال نیز این جمعیت خدمات بسیار خوب و گسترده ای به آسیب دیدگان این حادثه ارائه کرد.

وی با بیان اینکه عملیات امدادرسانی به سیل زدگان در ایران بسیار قوی تر و سریعتر از کشورهای پیشرفته بود، گفت: قدرت رسانه ای کشورهای پیشرفته موجب شده تا تصور شود که امدادرسانی آنها در حوادث، بسیار قوی تر است ولی طبق آمار این طور نیست.

گل فشان، جوانان را پشتوانه قوی هلال احمرقم دانست و افزود: جوانان داوطلب، آموزش دیده و مردمی این جمعیت در حوادث مختلف به خوبی نقش آفرینی می کنند و در کمترین زمان به یاری حادثه دیدگان می شتابند.

وی اظهار داشت: سیل ابتدای امسال به ویژه سیل لرستان، جشن های نیمه شعبان و نوروز ۹۸ از جمله حوادث ومناسبت هایی بود که از ابتدای امسال تاکنون هلال احمر در آن مشارکت کرد و کارنامه ای موفق را در کنار دستگاه های مختلف امدادی به ثبت رساند.

گل فشان افزود: جمع آوری،تفکیک و ارسال به موقع امانت مردم به سیل زدگان نشان از حضور پررنگ داوطلبان این جمعیت در سال اخیر است.

وی، هلال احمر راتنها متولی آموزش همگانی برای کاهش آسیب های ناشی از حوادث دانست و گفت: توجه به آموزش های هلال احمر و شرکت در این دوره ها موجب می شود تا در حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی آسیب های ناشی از این حوادث کاهش چشمگیری داشته باشد.

گل فشان افزود: بالغ بر ۱۰۶ خانه هلال در سطح استان وجود دارد که درآنها آموزش ها مختلف امدادی به مردم داده می شود.

سیل در نخستین روزهای سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در برخی از نقاط کشور شد.

دوازدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه جاری به عنوان هفته هلال احمر نامگذاری شده است.

X