حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

کارگاه یکسان سازی آموزش مربیان جستجو و نجات در حوادث جاده ای قم برگزار شد

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری کارگاه یکسان سازی آموزش مربیان جستجو و نجات در حوادث جاده ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اشاره به اهمیت یکسان سازی آموزش های مربیان امدادی گفت: این دوره با هدف افزایش آمادگی امدادی مربیان و انتقال مناسب مفاهیم آموزشی به فراگیران با حضور شماری از مربیان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این دوره به مدت سه روز با همکاری معاونت آموزش و پژوهش برگزار شد، افزود: کارگاه یکسان سازی آموزش مربیان جستجو و نجات در حوادث جاده ای زیر نظر مربیان مجرب بصورت تئوری و عملی در هریور ماه برگزار شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه هدف از برگزاری این دوره افزایش توان آموزشی مربیان امدادی بود، یادآور شد: کارگاه های عملی و تئوری مدیریت، پاسخ دهی و تثبیت محل حادثه، تثبیت خودروهای امدادی و حادثه دیده، دسترسی و رهاسازی مصدوم، کار با تجهیزات سبک، سنگین و نیمه سنگین از جمله مباحث این دوره بود.

سلیمی بیان کرد:همچنین کارگاه اقدمات پیش بیمارستانی در محل حادثه، کارگاه عملی تثبیت و انتقال مصدوم، همچنین کارگاه روش ایجاد و بستن کارگاه های تخصصی در حوادث جاده ای و کارگاه شناخت مواد خطرناک کنترل خطرات و حفظ، ایمنی در حوادث و گزارش نویسی و پایان عملیات از دیگر مباحث این دوره به شمار می رود.