حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

هلال احمر قم در ۵۷ ماموریت به ۲ هزار و ۶۰۲ آسیب دیده امدادرسانی کرد

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم گفت: جمعیت هلال احمر قم در ۵۷ ماموریت به ۲ هزار و ۶۰۲ آسیب دیده امدادرسانی کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ سعید یعقوبی با اشاره به آمار خدمات انجام شده از ۲۵ اسفند ۹۷ لغایت ۱۳ فروردین ۹۸ عنوان کرد: جمعیت هلال احمر قم در ۵۷ ماموریت به ۲ هزار و ۶۰۲ آسیب دیده امدادرسانی کرد.

وی افزود: این عملیات ها شامل ۱ مورد برف و کولاک، ۱۹ مورد حادثه جاده ای، ۱۹ ماموریت در خدمات مناسبتی و ۱۵ مورد سیل و آب گرفتگی، ۳ مورد کوهستان است.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم بیان کرد:خدمات جمعیت هلال احمر قم در قالب ۱۶ پایگاه ثابت و سیار و با ۲۵ دستگاه خودروهای عملیاتی به همراه ۸۵ نفر/روز نیرو ارائه شد.

وی در خصوص امداد رسانی به ۲ هزار و ۶۰۲ آسیب دیده اظهار کرد: این افراد شامل؛ ۲ نفر در برف، ۱۸۳ مورد در حادثه جاده ای، ۲۱۰۱ نفر خدمات مناسبتی، ۳۰۶ نفر در سیل و آب و گرفتگی و۱۰ نفر در کوهستان است.

یعقوبی گفت: ۴۲۰ تیم شامل ۱۷۴۷ نفر در عملیات ها حاضر شدند در این رابطه ۹۶ دستگاه آمبولانس به عملیات ها اعزام شد ضمن اینکه ۲ مورد عملیات اطفاء حریق و ۴۸ مورد عملیات رها سازی نیز انجام شد.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم عنوان کرد: در این ایام ۳۲ نفر از زائران و مسافران در طرح نوروزی توسط جمعیت هلال احمر قم اسکان یافتند.

وی در خصوص پوشش امدادی و خدمات هلال احمر در روز طبیعت بیان کرد: در این راستا ۱ تیم تخصصی کوهستان در فردو (کهک) و ۱ تیم تخصصی غواصی و قایق بادی و تجهیزات مستقر در سد کبار و یک تیم تخصصی غواصی و تجهیرات مستقر در سد سنجگان در سلفچگان اعزام شدند.

وی اظهار کرد: همچنین کلیه اکیپ ها در عوارضی قم _ کاشان، جمکران، حرم مطهر _ جاده قدیم قم _ اصفهان جاده امامزاده عبدالله، جعفریه و بسیاری از مبادی های ورودی شهر مستقر شدند.

X