حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نظام ارتباطی دیجیتال هلال احمر قم به زودی افتتاح می شود

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم گفت: نظام ارتباطی کاملا دیجیتال جمعیت هلال احمر استان، پس از ماه مبارک رمضان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان عصر پنجشنبه در نشست صمیمی استاندار با اعضای جمعیت هلال احمر قم افزود: بیش از ۲۲ هزار تن به عنوان اعضای جوان، داوطلب و امدادگر با جمعیت هلال احمر استان همکاری داشته و برنامه های آموزشی بسیاری به ویژه آموزش های تخصصی برای آنها درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار تن آموزش های جمعیت هلال احمر استان قم را فراگرفته اند، خاطرنشان کرد: این آموزش ها در شهرها و روستاهای استان نیز به صورت جدی پیگیری شده و در حال حاضر ۱۰۵ خانه هلال پس از ارائه آموزش های لازم و ساماندهی نیروی انسانی، راه اندازی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم همچنین از جمع آوری بیش از ۳۲ میلیارد ریال کمک های مردمی در این استان با ۳۰ هزار نفر ـ ساعت فعالیت داوطلبان جمعیت برای کمک رسانی به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: قم بسیار فراتر از ماموریت های استانی، همواره معین استان های آسیب دیده و نیازمند در زمان های بحرانی بوده است.

وی با اشاره به اجرای طرح دادرس در ۱۲۸ مدرسه در شهر قم در حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی نیز تصریح کرد: استان قم دارای نخستین مجمع خیرین هلال احمر و نیز یک مرکز جامع توانبخشی و هفت پایگاه جاده ای در سطح استان است.

عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر قم نیز در این نشست با اشاره به جایگاه معنوی و جغرافیایی استان، بر ضرورت توسعه، تقویت و نوسازی امکانات و تجهیزات این نهاد تاکید کرد و گفت: جمعیت هلال احمر استان همواره در امدادرسانی به مناطق آسیب دیده در بلایای طبیعی در کشورمان حضوری موثر داشته است.

حجت الاسلام محمدرضا قاسمی نیا با بیان اینکه در تخصیص اعتبارات و امکانات باید نگاه ویژه ای به جمعیت هلال احمر داشته و این نهاد را در اولویت قرار بدهیم، اظهار داشت: باید نقاط ضعف و قوت در کمک رسانی به مناطق سیل زده را به خوبی مورد بررسی قرار دهیم تا امدادرسانی ها در آینده را به خوبی بهبود ببخشیم.

نشست صمیمی استاندار با اعضای جمعیت هلال احمر استان قم به مناسبت هفته هلال احمر (۱۲ تا ۱۹ اردیبهشت ماه) با حضور مدیرعامل، معاونین و جمعی از جوانان، داوطلبان و امدادگران این نهاد در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

در این نشست که به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر برگزار شد، شماری از اعضای جوان، داوطلب، امدادگر و بانوان جمعیت هلال احمر استان قم، گزارشی از برنامه ها، اقدام ها، دیدگاه ها، پیشنهادها، دغدغه ها و نیازمندی های خود را در حوزه های گوناگون ارائه کردند.

X