حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نشست ارائه گزارش عملکرد تیم امدادرسان هلال احمر قم در مناطق سیل زده لرستان برگزار شد

 

نشست ارائه گزارش عملکرد تیم امدادرسان در مناطق سیل زده استان لرستان با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در این نشست، سرپرست تیم اعزامی به ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات تیم اعزامی استان قم در مناطق سیلزده و فعالیت ستادی در فرودگاه خرم آباد پرداخت.

هادی سلیمی با اشاره به تخریب مسیر تردد ۱۵۰ روستا در این مناطق افزود: انجام عملیات ها گسترده هوایی برای امدادرسانی، بارگیری، بسته بندی و تهیه و توزیع اقلام و ارسال هوایی برای مردم آسیب دیده از خدمات تیم های استان قم در لرستان بود.

وی تصریح کرد: طراحی فرم های خروج و ورود کالا، مدیریت اعزام های هوایی، هدایت داوطلبان و برنامه ریزی برای توزیع اقلام، طبخ و توزیع غذای گرم بر اساس نیاز مناطق از دیگر خدماتی بود که توسط تیم اعزامی قم در لرستان ارائه شد.

سرپرست تیم اعزامی قم به مناطق آسیب دیده از سیل لرستان گفت: بازدید وزیر کشور، و حضور رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر و همچنین تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) و نمایندگان مجلس و ارزیابی نحوه خدمت رسانی تیم و ارائه گزارش فعالیت های روزانه و همچنین تامین نیازها و پشتیبانی تیم های اعزامی جوانان برای حضور در این مناطق، بخش دیگری از عملکرد این تیم ها به شمار می رود.

در ادامه این نشست، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از فعالیت هیا صورت گرفته توسط تیم های هلال احمر قم در این مناطق به تشریح نحوه برنامه ریزی برای اعزام و بهره مندی از تجارب بری حوادث احتمالی آینده پرداخت.

دکتر محمد گل فشان با بیان اینکه هلال احمر نزد مردم جایگاه ویژه ای دارد بیان کرد: اعتماد مردم موجب شده است، جمعیت هلال احمر استان قم رتبه نخست در جمع آوری کمک های نقدی را به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به حضور موفق این تیم ها در مناطق سیلزده و هماهنگی مطلوب در اجرای فعالیت های محوله افزود: خدمات اثرگذار تیم های قم نشانگر آمادگی مناسب در مقابله با حوادث است و این نقطه قوت ارزشمند، افتخاری برای استان قم است که تیم های دیگر استان نیز، همزمان با حضور تیم های امدادرسان قم در لرستان، این آمادگی را داشتند تا در صورت نیاز در مناطق سیلزده کشور به ارائه خدمات بپردازند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با تاکید بر لزوم هماهنگی ستادهای مردمی با جمعیت هلال احمر تصریح کرد: این هماهنگی و همدلی موجب افزایش سرعت و ارائه خدمات بهتر به آسیب دیدگان از حوادث می شود.

در ادامه این جلسه؛ مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از خدمات ارائه شده توسط تیم های اعزامی قم به مناطق سیلزده قدردانی کرد.

سید مصطفی علامه مهری با اشاره به اینکه این خدمات خالصانه انجام شده است افزود: اخلاص در اعمال نیکو موجب رضای خداوند متعال و برجسته شدن آن عمل خیر نزد مردم می شود.

وی با بیان اینکه کاری که برای خدا انجام شود، به صورت ویژه مورد توجه قرار می گیرد گفت: تیم های هلال احمر مخلصانه و برای رضای خدا و نجات مردم وارد این مناطق شده و امیدواریم این خدمات در پرونده اعمال نیک شما ثبت شود.

نماینده دفتر ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: هر کار خیری که برای رسیدگی به مردم انجام شود براساس سفارش بزرگان دین ما، عبادت محسوب می شود و برکات آن شامل زندگی کسانی که خدمت به خلق را برگزیده اند خواهد بود.

وی در پایان بر تقویت ارائه خدمات و رفع نواقص در حوادث احتمالی آینده با ثبت تجارب به دست آمده از حضور در این حادثه تاکید کرد.

یادآور می شود: جمعیت هلال احمر قم در هفته نخست سیل، تیم های متخصص ۵۰ نفره را به مناطق سیل زده لرستان اعزام کرده بود و ۱۲۵ تن جوانان و امدادگران و داوطلبان نیز برای انجام خدمات سازندگی و اجتماعی در مناطق سیلزده لرستان حاضر شدند و همچنان این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز تیم های بعدی را به مناطق اعزام کند.

X