حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم: ۳ تیم عملیاتی هلال احمر قم در مواجهه با سیل و آبگرفتی در حال آماده باش قرار گرفتند

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بارش شدید باران در سطح استان قم و برف در ارتفاعات، ۳ تیم عملیاتی هلال احمر قم در مواجهه با سیل و آبگرفتی در حال آماده باش قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، هادی سلیمی با ارائه گزارشی از اقدامات و آماده باش تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان قم در سیل و آبگرفتگی در روز ۳ فروردین عنوان کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بارش شدید باران در سطح استان قم و برف در ارتفاعات، ۳ تیم عملیاتی هلال احمر قم در مواجهه با سیل و آبگرفتی در حال آماده باش قرار گرفتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: این جمعیت از ساعت ۱۶ نسبت به فراخوان امدادگران و نجاتگران عملیاتی و بارگیری تجهیزات سیل و آبگرفتگی اقدام کردند.

وی با اشاره به فراخوان‌های اعلام شده بیان کرد: فراخوان اول ویژه ۴۰ نجاتگر در قالب ۸ تیم سیلاب در شهرستان قم و فراخوان دوم شامل ۱۵ نجاتگر در قالب ۳ تیم سیلاب در شهر کهک و فراخوان سوم ویژه ۱۰ نجاتگر در قالب ۲ تیم سیلاب در شهر جعفریه است.

سلیمی خاطرنشان کرد: آماده سازی و بارگیری ۱۰ پمپ کف کش غیر از ۸ پمپ موجود در پایگاه های جاده ای استان و اعزام ۸ خودروی عملیاتی کمک دار و آمبولانس از دیگر اقدامات این جمعیت است.

وی گفت: تا ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه شب، بیشترین میزان بارش و آبگرفتگی منازل مسکونی و معابر در شهر کهک رخ داده است که تیم های عملیاتی در حال تخلیه آبگرفتگی منازل مسکونی می باشند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: با توجه به پیش بینی و احتمال تداوم بارش ها، احتمال گسترش آبگرفتگی در سطح شهر قم و شهر قنوات وجود دارد.

وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت بروز حوادث در رابطه با آبگرفتگی و جاری شدن سیل، با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند.