حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مشارکت بیش از ۱۰۰ تن در آزمون اعطا و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر

 

به همت معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم آزمون اعطا و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اشاره به حضور ۱۰۰ تین از امدادگران و نجاتگران در این آزمون اظهار کرد: این آزمون در محل آموزشهای توان افزایی جمعیت واقع در پایگاه امداد برگزار شد.

وی بیان کرد: امدادگران و نجاتگران با کسب نمره قبولی در بخش های مختلف این آزمون موفق به ارتقای درجه خواهند شد.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه ۸ نفر از تیم واکنش سریع استان به عنوان مربیان آزمونگر این آزمون ارائه خدمت کردند گفت: این آزمون ها با نظارت نماینده سازمان امداد و نجات کشور و عوامل اجرایی برگزار شد.

سلیمی بیان کرد: ست های نجات هیدرولیک و پروماتیک، همچنین کیف های احیا و کمکهای اولیه و مانکن هایCPR و تجهیزاتی همچون خودروهای آمبولانس و نجات در این آزمون از امکانات مورد استفاده در آزمون اعطا و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان قم بود.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: سنجش آمادگی جسمانی شامل؛ دوی کوپر، درازنشست، دوی ۹/۴ و معلق ماندن از بخش های عملی این آزمون به شمار می رود.

سلیمی خاطرنشان کرد: آزمون مهارتی شامل؛ کمکهای اولیه “بانداز و آتل بندی؛ کنترل خونریزی، حمل و انتقال مصدوم، رگ گیری و فشار خون و همچنین اسکان اضطراری با برپایی چادر و طراحی اردوگاه و کار با تجهیزات نیمه سنگین و کار با طناب کوهستان از دیگر بخش های آزمون بود.

X