حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مسابقات امدادی ورزشی یادواره شهید مهدی صابری برگزار می شود

 

به منظور تقویت روحیه نشاط و توان افزایی و ارتقای توان عملیاتی امدادگران و نجاتگران مسابقات امدادی ورزشی یادواره شهید مدافع حرم مهدی صابری بین امدادگران ونجاتگران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: این رقابت های ورزشی در روز جمعه ۲۲ شهریور ماه سال جاری از ساعت ۸ صبح در مدرسه تخصصی امداد و نجات جنب پایگاه معصومیه برگزار می شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: مسابقات ورزشی در دو قالب انفرادی وگروهی برگزار می شود که مسابقات ورزشی انفرادی شامل دو رشته، دارت و مچ اندازی در دو وزن منفی ۷۵ و مثبت ۷۵ است.

وی همچنین تصریح کرد: مسابقات ورزشی گروهی نیز در دو رشته؛ طناب کشی گروه ۵ نفره و فوتبال دستی گروه ۲نفره برگزار خواهد شد.

سلیمی با اشاره به اهمیت آمادگی جسمانی و توان افزایی امدادگران برای مشارکت در عملیات های امدادی گفت: مسابقات امدادی به صورت گروه ۴ نفره و در قالب، حمل فک به مسافت ۱۰ متر و بستن اتصالات قیچی و روشن کردن موتور هیدرولیک؛ بستن اتصالات ست پنوماتیک و بلند کردن آوار، حمل کپسول آتش نشانی و اطفا حریق اجرا می شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: عبور از موانع و بیرون آوردن برانکارد آمبولانس و قرار دادن آن سر جای خود و حمل مصدوم و پاسخ دادن به ۴ سوال امدادی از دیگر بخش های این رقابت ها به شمار می رود.

وی با دعوت از تمامی اعضا برای مشارکت در این رقابت ها یادآور شد: امدادگرانی که تمایل به شرکت در این مسابقات دارند تا چهارشنبه۲۰ شهریور، نام و نام خانوادگی خود را به همراه نوع مسابقه به سامانه اداره عملیات به شماره ۳۰۰۰۷۰۰۸۰۰۸۱۸۴ پیامک کنند.

گفتنی است، گروه بندی رشته های تیمی در روز مسابقه به اختیار امدادگران و نجاتگران انجام خواهد شد و به نفرات برتر مسابقات جوایزی به همراه حکم قهرمانی اهدا می شود که این حکم در کمیته ارتقا درجه امدادگران و نجاتگران دارای امتیاز است.