حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مسئول eoc سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور: تمامی عملیات های امداد و نجات در بانک اطلاعاتی جامعی ثبت می شود

 

مسئول eoc سازمان امداد و نجات گفت: تمامی عملیات های امداد و نجات در بانک اطلاعاتی جامعی ثبت می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم؛ حسین درخشان در کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی که با موضوع توجیه طرح عملیاتی جمعیت هلال احمر برگزار شد، عنوان کرد: قم با توجه به اینکه در مسیر ۱۸ راه مواصلاتی قرار دارد دارای حساسیت های ویژه ای در حوادث و امداد و نجات است.

مسئول eoc سازمان امداد و نجات افزود: همچنین هماهنگی میان همه دستگاههای اجرایی قم و مسئولان از ویژگی های خاص است که راهبردی مهم در تحقق اهداف است.

وی اظهار کرد: تلاش های زیادی در برگزاری مراسم های مختلف در طول سال با عنایت به زائرپذیری و حضور گسترده زائران صورت می گیرد که جای قدردانی دارد.

درخشان بیان کرد: اکشن پلن یکی از اصلی ترین فعالیت های هر سازمان است هر کس به طور آن لاین می تواند عضو سایت شود و عملیات ها را به صورت ۲۴ ساعته رصد کند و مشخصات دقیق عملیات ها را ببیند.

وی گفت: بانک اطلاعاتی جامعی از سال ۹۱ در ثبت عملیات ها راه اندازی شده است که اطلاعات دقیق حوادث را در خود جای داده است.

مسئول eoc سازمان امداد و نجات افزود: در این راستا تمامی عملیات های ۵ ساله در کتابی گردآوری شده است تاکنون۱۹ عملیات جاده ای و سیل و زلزله و طوفان وجود دارد.

وی بیان کرد: پشتوانه این نرم افزار، سامانه ای است که کلیه فعالیت ها و عملیات ها در آن ثبت می شود چون نقاط حادثه خیز به صورت جی پی اس ثبت می شود حوادث به صورت دقیق در دسترس است.

درخشان اظهار کرد: اطلاعات کامل برای عملیات ها وجود دارد که می توان از تجربیات آن استفاده کرد.

وی گفت: سه وظیفه اصلی در دریافت اطلاعات از حوادث وجود دارد اولین قدم برای این بانک اطلاعاتی تماس با شماره ۱۱۲ است و سپس حوادث ثبت میشود.

X