حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: 68 هزار نفر از خدمات هلال احمر قم در طول اربعین برخوردار شدند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در این جلسه بیان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی در سال جاری به خوبی برگزار شد و سه موکب را تحت پوشش قرار دادیم که خدمات دارویی و درمانی به زائران ارائه شد.

وی اظهار کرد: امسال 68 هزار نفر از خدمات هلال احمر قم در طول اربعین برخوردار شدند و بسیاری از خدمات مورد توجه مسئولان از جمله وزیر بهداشت قرار گرفت.

گل فشان با ارائه گزارشی از 6 ماه نخست سال عنوان کرد: تا امروز 127 مورد حوادث جاده ای را تحت پوشش قرار دادیم که 40 درصد افزایش حوادث جاده ای را در پی داشت.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش پایگاهها می توان ایمنی جاده ها را افزایش داد در این راستا زمینی در جاده گرمسار در حال تحویل است که یکی از خیرین جهت ساخت پایگاهی در خدمت رسانی به زائران اعلام آمادگی کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در 6 ماه گذشته خدمات خوبی به نیازمندان در تهیه جهیزیه و سفره مهربانی و تجهیزات امانی و جشن ویژه کودکان سرطانی انجام شد که صحبت یکی از فرزندان مداوا شده در جشن کودکان سرطانی یک حرکت کوچک در دلگرمی بخشیدن به خانواده ها به شمار می رفت.

وی تصریح کرد: طرح های ویژه نیمه شعبان و طرح همای رحمت با توزیع 1446 سبد کالا به خانواده ها و اعطای وام قرض الحسنه و برگزاری طرح نذر آب در شهرستان سرباز و خدمت رسانی به اهل تسنن در آبرسانی در سیستان و بلوچستان از جمله برنامه های جمعیت در این مدت بود.

گل فشان گفت: همایش روز جهانی داوطلب 26 آذرماه در تجلیل از برترین ها همزمان با آغاز ولایت امام زمان(عج)برگزار می شود.

وی افزود: قطعه زمینی با پیگیری در منطقه نیروگاه جهت احداث درمانگاه در انتهای شهید ستاری خریداری شده که با حضور خیرین به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به دیگر اقدامات اظهار کرد: در آموزش و پژوهش 14 هزار نفر آموزش دیدند همچنین 2717 نفر در 43 دوره در اربعین امسال آموزش های لازم را در خدمت رسانی به زائران سپری کرده اند.

وی بیان کرد: امسال 17 هزار نفر در برنامه های اوقات فراغت شرکت کردند در حوزه درمان و توانبخشی علاوه بر خدمات داروخانه در فیزیوتراپی و گفتار درمانی و پروتز و اندام مصنوعی خدمات خوبی داشته ایم به ویژه اینکه نگاه ما درآمدزایی نیست.

گل فشان بیان کرد: واکسیناسیون برای حجاج در مساجد و برگزاری دوره های آموزشی ویژه حجاج و روحانیون و اجرای طرح های غربالگری از دیگر اقدامات است.

وی تصریح کرد: راه اندازی اسکن سه بعدی در قم و دستگاه تراش برای پا از اقداماتی است که با خرید دستگاهی داخلی به ارائه خدمت می پردازد ضمن اینکه خدمات در هفته هلال احمر به صورت ویژه ارائه می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: قم در انجام طرح دادرس امسال و سال گذشته حائز رتبه برتر شد.

وی عنوان کرد: امسال تیم های جداگانه ای در کویر دوره شرایط سخت را آموزش دیدند از طرفی علاوه بر خدمات در اربعین حسینی در ارائه خدمات در تاسوعا و عاشورا و اربعین در قم نیز سهیم بوده ایم.

iman
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X