حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: ۵۰۰ مورد برنامه آموزشی توسط هلال احمر قم از طریق فضای مجازی منتشر شد/ تعطیلی در ایام عید، بهترین زمان برای قطع زنجیره‌ای کروناست 

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: بیش از ۵۰۰ مورد برنامه آموزشی معتبر توسط هلال احمر قم از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان قم، دکتر محمد گل فشان با تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر استان قم در مقابله با کرونا در برنامه زنده “دونیمه ماه” از شبکه دوم سیما عنوان کرد: این بیماری در قم کشف شد و با این کشف مشخص شد که ویروس وارد کشور شده است، هر چند گزارشهایی از برخی از استان ها مبنی بر ورود کرونا داشتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: کادر درمانی استان قم بسیار زبده و پیگیر هستند و با همه مشکلات در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و درمانی وارد میدان شدند و به فعالیت پرداختند تا جایی که احساس کمبود نیرویی در بخش درمانی احساس نشد.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر و داوطلبان و جوانان نیز دوشادوش کادر درمان به ارائه خدمات پرداختند، خوشبختانه از مجموعه مدیران خوبی در استان قم برخوردار هستیم از جمله استاندار قم که بحث مدیریت بحران را براساس برنامه‌ریزی دقیق به خوبی پیش برد.

گل فشان بیان کرد: در حال حاضر بحران کرونا در حدی در قم مهار شده است و وضعیت رو به سامان است، اگر همه مشارکت کنند می توانیم این حلقه زنجیره ابتلای به بیماری کرونا را بشکنیم.

وی اظهار داشت: با آموزش ها و توجه مردم، آمار ابتلا در قم رو به کاهش است و روند اجرایی مقابله با کرونا به خوبی از طرف مردم و سیاست مداران پیگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: نسبت به پیشگری و درمان و غلبه بر بیماری در شرایط خوبی به سر می بریم و افراد با رعایت بهداشت فردی می‌توانند مشارکت خوبی در کنترل بیماری داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: رعایت نکات ساده و ظریف بهداشتی و قرنطینه خانگی از جمله راهکارهای مهم در کنترل بیماری است.

وی گفت: ۱۵ روز تعطیلی در ایام عید، بهترین زمان برای قطع زنجیره‌ای کروناست و می توانیم بر این بیماری غلبه کنیم اگر مسافرت و رفت و آمد را کنار بگذاریم.

گل فشان بیان کرد: یکی از نگرانی ها، ورود به مرحله دوم بیماری است، با وجود بارندگی‌های شدید در قم، اکیپ‌های هلال احمر در مبادی ورودی شهر قم مستقر هستند و افرادی که می‌خواهند از منزل خارج شوند و تب دارند را به مراکز درمانی هدایت می‌کنند.

وی عنوان کرد: جوانان و داوطلبان و امدادگران زیادی این روزها در زیر باران به ارائه خدمات می‌پردازند و فعالیت‌ها در جهت آرامش به مردم است، در این راستا تیم های سحر و روانشناسی در هلال احمر نیز فعال شدند تا مردم، آرامش خود را حفظ کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: در این مدت بیش از ۵۰۰ مورد برنامه آموزشی توسط هلال احمر قم از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در جهت ارتقای سطح آگاهی مردم منتشر شد.

وی گفت: جوانان امدادگر با فداکاری کنار مدافعان سلامت مشغول به خدمت هستند و قرنطینه کردن بیماران بعد از دوره حاد در قم توسط سپاه و جمعیت هلال احمر انجام می‌شود.

گل فشان تصریح کرد: بسیاری از مهدکودکی‌ها که در غنچه هلال عضو هستند، توسط برنامه‌های آموزشی تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: نگرانی زیاد به واسطه خبرهای منفی در فضای مجازی و هم بی خیالی هر دو خطرناک است، باید به مسائل علمی و دقیق از کانال های معتبر توجه داشته باشیم، داشتن اضطراب سیستم بدنی را ضعیف می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: با حفظ آرامش و رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه خانگی می‌توان بر بیماری غلبه کرد، با توجه به اینکه ویروس در شهرهای دیگری نیز دیده شد، قرنطینه قم راهکاری دقیق نبود، از طرفی قم شاهراه مواصلانی میان ۱۷ استان است و اگر ترددها و آمد و شد کنترل شود، این بیماری کنترل خواهد شد.

وی بیان کرد: خروج از قم کنترل می شود تا افراد بیمار خارج نشوند و ورود به قم نیز در حال کنترل است، در این باره هلال احمر آماگی لازم را برای کنترل مبادی ورودی و خروجی دارد.