حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم:در سال ۹۷ تعداد ۳۰ هزار نفر در قم، دوره های آموزشی هلال احمر را سپری کردند

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در سال ۹۷ تعداد ۳۰ هزار نفر در قم، دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر را سپری کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان در نشست صمیمی با بهرام سرمست استاندار قم با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر عنوان کرد: فعالیت های آموزشی خوب و درخشان بوده و آموزش های تخصصی و عمومی و ضمن خدمت به پرسنل ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در سال ۹۷ تعداد ۳۰ هزار نفر در قم، دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر را سپری کردند.

وی اظهار کرد: در سال ۹۲ از نظر تعداد امدادگران در حوزه های مختلف دچار نقصان و کمبود بودیم اما امروز امدادگران برای حضور در شیفت ها رقابت خوبی دارند و دوره های تخصصی و مدیریت برای تعداد زیادی از امدادگران برگزار می شود.

گل فشان تصریح کرد: نوروز هر سال نیز در خدمت زائرین و مسافرین هستیم امسال نیز در همان زمان که سیلاب در استان قم و دیگر استان ها جاری شد،با کوچکترین کمبودی مواجه نبودیم و حتی آمادگی اعزام نیرو را داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: بخش های آموزشی زیربنای فعالیت هاست و آن را در شهرهای جعفریه دستجرد و …توسعه دادیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد:حدود ۱۰۵ خانه هلال در سطح استان قم داریم و اغلب روستاها دارای خانه هلال است، وقتی افراد آموزش ببینند و ساماندهی شوند خانه هلال راه اندازی می شود.

وی در مورد فعالیت ها در حوزه داوطلبان در خصوص جمع آوری کمک های مردمی گفت: ۳۰ هزار ساعت نفر در روز در جمع آوری کمک ها مشارکت داشتند و بیش از ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک های نقدی قم به هلال احمر اهداء شد.

گل فشان افزود:در طرح فرشتگان رحمت در نوروز ،اهدای سبد کالا و حمایت از سالمندان را داریم ضمن اینکه سال قبل در سیستان و بلوجستان خدمات ارزنده ای ارائه شد.

وی تصریح کرد: در حوزه جوانان جدا از کارهای فرهنگ سازی در پیشگیری از آسیب های احتماعی و اعتیاد فعال هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: در حال حاضر در بیش از ۱۲۸ مدرسه طرح دادرس داریم و دو تیم امدادی در مدارس آموزش می بینند،سال گذشته در این طرح رتبه دوم را کسب کردیم،همچنین در دانشگاه خدمات خوبی از سوی دانشجویان ارائه می شود.

وی بیان کرد: در حوزه داوطلبان نیز مجمع خیرین در استان قم تشکیل شده است و به عنوان الگو از سال قبل این طرح در کشور آغاز شد،این مجمع در قم دو پایگاه جاده ای و یک مسجد را تقبل کردند.

گل فشان خاطرنشان کرد: بزرگداشت حضرت خدیجه یکی از فعالیت های فرهنگی در قم بود که به مدت۵ سال است برگزار می شود در این راستا برنامه افطاری سفره های ۱۰۰۰ نفره در شب دهم ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

وی عنوان کرد: در حوزه امداد و نجات ۵ پایگاه جاده ای داشتیم که امسال به ۷ پایگاه جاده ای افزایش یافت این افزایش فعالیت های امدادی در سطح استان و بخش ها ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: همچنین در بحث های بازآموزی و دوره های تخصصی به ارائه خدمات می پردازیم.

وی گفت: اگر چه استان معین تهران هستیم اما وقتی حادثه ای اتفاق بیفتد معین استان حادثه دیده هستیم و در کرمانشاه و لرستان معین اصلی قم بود و در حمایت از خوزستان و بم خدمات زیادی ارائه دادیم،در حوزه خواهران و برادران خدمات پیگیری می شود و ظرفیت های نوعدوستانه تداوم می یابد.

گل فشان تصریح کرد:در مدیریت بحران دستورالعمل زیاد داریم اما در عمل دچار مشکل می شویم تقاضا داریم استاندار سند راهبردی مدیریت بحران را دستور بدهند و جلسات کارشناسی آغاز شود تا در حوادث سهولت بهتری در ارائه خدمات داشته باشیم و بتوانیم در اعزام نیروها به منطقه با ساماندهی بهتری فعالیت کنیم.

وی گفت: این طرح از سطح دهیاران کار شروع می شود در حوزه فرمانداری و بخشداری ها و مدیران استان ادامه می یابد در این باره دوره های خوبی برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم یادآور شد: در حوزه جوانان در خیابان باجک مجموعه ای داریم و در مناطق حاشیه ای مانند نیروگاه و پردیسان نیاز به فضای مناسب احساس می شود تا به کارهای فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش اهتمام بورزیم.

X