حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

برگزاری ۱۴ کارگاه عملی در دوره تکمیلی امداد و نجات هلال احمر

 

به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، ۱۴ کارگاه عملی برای دوره های تکمیلی برادران فراگیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی اظهار کرد: ۷ کارگاه عملی ویژه آقایان فراگیر دوره های تکمیلی در ۲ گروه کاری، در مجموع ۱۴ کارگاه عملی برگزار شد.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم افزود: این کارگاهها در مدرسه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تشکیل شد، و ۴۲ نفر از فراگیران شرکت کننده این دوره های تکمیلی در روزهای میانی تیرماه سال جاری، با شرکت در این کارگاههای عملی همچنین با امدادرسانی در شرایط سخت و اردوگاهی آشنا شده و تجربه عملی مفیدی را بدست آوردند.

وی تصریح کرد: آشنایی با تجهیزات و روشهای مهار آتش، نجات مصدوم در ارتفاع و عمق، آشنایی با روشها و تجهیزات انتقال و حمل مصدوم در حوادث و سوانح مختلف، آشنایی با آمبولانس و تجهیزات نجات و احیاء مصدوم و اقدامات پیش بیمارستانی لازم، اصول پیمایش و جهت یابی در سوانح و حوادث، چادرزنی، اسکان اضطراری و برپایی اردوگاه از مباحث آموزشی این کارگاههای آموزشی است.

یادآور می شود؛ این فراگیران پس از پایان دوره و قبولی در آزمون و دریافت گواهینامه امداد و نجات، به اداره عملیات امداد و نجات معرفی می شوند تا در تیم های عملیاتی امدادی سازماندهی شوند.

X