حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

برگزاری دورۀ آموزشی تخصصی پایه اسکان سرپناه (اضطراری)

 

با هدف تربیت امدادگران تخصصی برای ارائه خدمات امدادی اسکان اضطراری در حوادث و سوانح، دورۀ آموزشی تخصصی پایه اسکان سرپناه (اضطراری) ویژه خواهران امدادگر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: در دورۀ آموزشی تخصصی پایه اسکان سرپناه (اضطراری) امدادگر ان با مفاهیم اسکان اضطراری و مدیریت اردوگاه و روشهای انتخاب مکان، طراحی، برپایی و همچنین نیازهای اساسی آوارگان آشنا می شود.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: گروه هدف این دوره آموزشی، امدادگران متقاضی عضویت در تیم های تخصصی اسکان اضطراری هستند.

وی با اشاره به موارد درسی و سرفصل های آموزشی این دوره گفت: مروری برر مدیریت بحران، تأثیرات سوانح بر جوامع، آوارگی و پیامدهای آن و اقدامات امدادی در سوانح، تعریف واژگان کلیدی”آواره، پناهنده، اردوگاه، اسکان اضطراری، امداد، آسیب پذیری و …” و تعریف غذا، تغذیه، امنیت غذایی، مواد مغذی و …از آموزه های این دوره به شمار می رود.

سلیمی بیان کرد: شرح وظایف و مسئولیت های امدادگران و مرور حداقل استانداردها سال ۲۰۲۰ ، برمبنای پروژه اسفیر و استانداردهای ملی) هلال احمر و حداقل استاندارها در اسکان اضطراری، روشهای اسکان، انواع اسکان اضطراری و سازمانهای امدادی ملی و بین المللی دخیل در اسکان اضطراری از دیگر مباحث مورد آموزش است.

یادور می شود؛ پیش از این دوره، امدادگران در پیش آزمون شرکت کرده اند و در پایان دوره آزمون عملی برگزار می شود.

X