حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

برگزاری جلسه بازآموزی خواهران امدادگر در قم

 

با هدف ارتقای دانش و به روزرسانی اطلاعات امدادگران خواهر در جمعیت هلال احمر، سلسله نشست های بازآموزی به مباحث امدادی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هنگام وقوع حادثه، امدادگران جزو اولین گروه‌هایی هستند که به محل می‌رسند، اما گاهی ممکن است، تا پیش از رسیدن آنان به محل نیاز به امدادرسانی از سوی شهروندان وجود داشته باشد، اما اولین اقدام یک امدادگر در محل حادثه دارای اهمیت است.

بر اساس این گزارش، در نخستین جلسه مبحث ارزیابی صحنه حادثه، به عنوان سیستمی که ثابت و پایدار نیست و در هر لحظه ممکن است یک صحنه پایدار تبدیل به صحنه ناپایدار شود. توسط کارشناس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

توجه به اصول آموزشی در ارزیابی یک صحنه حادثه و الزام و اطمینان به ایمن بودن آن در تمامی لحظات از جمله مواردی بود که در بررسی و ارزیابی صحنه در این بازآموزی مورد توجه قرار گرفت.

همچنین توجه به ایمنی صحنه عدم ورود به صحنه های غیر ایمن، توجه به ترتیب اولویت در ایمنی فردی و اطمینان از ایمنی امدادگران و ایمنی همکار و سایر نیروهای امدادی و سپس ایمنی مصدوم و سایر شاهدین در صحنه از دیگر مطالب این کارگاه بارآموزی امدادی به شمار می رفت.

یادآور می شود، توجه به رعایت عدم تماس با ترشحات بدن مصدوم همچون خون، ترشحات حلقی و … توجه به مکانیسم حادثه و پیش بینی احتمالی حوادث بعدی، تخمین تعداد مصدومین احتمالی که این مورد نیز برای برنامه ریزی اقدامات می تواند بسیار مناسب باشد. از دیگر سرفصل هایی بود که در این کارگاه بارآموزی ارائه شد.

گفتنی است، ارائه تمرین در راستای تقویت آموزه های امدادی و آشنایی امدادگران عضو تیمهایی عملیاتی با (eop) جمعیت هلال احمر در پاسخگویی به حوادث از دیگر فعالیت های نخستین نشست بازآموزی بود.

X