حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

با هدف پیشگیری از ابتلا به کرونا؛ ۶۳ هزار و ۳۶۰ نفر تا پنجم فروردین توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر قم غربالگری شدند

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: ۶۳ هزار و ۳۶۰ نفر از یکم تا پنجم فروردین در خصوص کرونا توسط اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر قم مورد پایش سلامت و غربالگری قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان با تشریح اقدامات انجام شده تا ۵ فروردین در خصوص غربالگری کرونا در مبادی ورودی . خروجی استان بیان کرد: نیروی انسانی حاضر در طرح ۲۱ نفر پرسنل و ۹۵ نفر امدادگر بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این طرح ۱۵۸۴۰ دستگاه خودرو مورد غربالگری قرار گرفته است که در مجموع ۶۳ هزار و ۳۶۰ نفر تا پنجم فروردین در خصوص کرونا توسط هلال احمر پایش شدند.

وی تصریح کرد: افراد تب دار شناخته شده در این پایش‌های مستمر ۸۰ نفر بوده است که در نهایت ۶ نفر به مرکز درمانی ارجاع داده شدند.

گل فشان بیان کرد: از ابتدای طرح نیز ۴۰۳۸۹ دستگاه خودرو شامل ۱۵۸۳۷۱ نفر پایش شده اند که در این میان ۴۴۱ نفر دارای تب شناخته شد و در نهایت ۱۱۶ نفر به مراکز درمانی معرفی شدند.

یادآور می شود؛ طرح ملی غربالگری بیماری کرونا توسط جمعیت هلال احمر استان قم از ۲۷ اسفند ۹۸ آغاز شده و همچنان تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.