حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بازدید رئیس جمعیت هلال احمر و عضو هئیت رئیسه مجلس از خدمت رسانی نیروهای هلال احمر قم در مناطق سیل زده لرستان

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هئیت رئیسه مجلس و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور در مناطق سیل زده لرستان حضور یافت و در جریان خدمات تیم های اعزامی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ احمد امیرآبادی فراهانی در این بازدید با قدردانی از تلاش تیم های اعزامی جمعیت هلال احمر در مناطق آسیب دیده عنوان کرد: این مساعدت و کمک ها کاری بزرگ و الهی است و باید به خوبی دنبال شود.

عضو هئیت رئیسه مجلس افزود: هماهنگی خوبی در امداد رسانی بین نیروهای مسلح و هلال احمر وجود دارد که قابل ستایش است.

وی تصریح کرد:همه تلاش می کنند از آلام و دردهای آسیب دیدگان کم کنند متاسفانه خسارات زیادی به مناظق مختلف در سطح استان وارد شده است.

امیرآبادی فراهانی بیان کرد: باید نهادها و مردم کمک کنند تا این کمک ها هر چه زودتر به دست مردم برسد به ویژه تلاش شود راههای مواصلاتی به روستاها هر چه زودتر بازگشایی شود.

وی گفت: هنوز بسیاری از راهها به روستاها باز نشده است و از طریق بالگردها این کمک رسانی انجام می شود که امیدواریم این امر تسریع یابد.

در این بازدید دکتر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: بسته بندی اقلام به خوبی انجام شده است تا در مجموعه ای کامل بتوانیم اساسی و مایحتاج مورد نیاز را در اختیار سیل زدگان قرار دهیم.

وی اظهار کرد: مهم ترین الویت در مسیر خدمت رسانی به سیل زدگان تامین مواد غذایی و مایحتاج اساسی است که امیدواریم با مشارکت مردم بخش زیادی از این اقلام در اسرع وقت تامین شود.

پیوندی یادآور شد: بنابر اعلام نیاز بخش چگینی خرم آباد، فردا تیم درمانی هلال احمر جهت ارائه خدمات درمانی به روستاهای هفت چشمه وچهار آب اعزام خواهد شد، بخش چگینی ازجمله مکان های مدنظر ستاد مردمی کمک رسانی استان قم است.

هادی سلیمی، سرپرست تیم امدادی اعزامی از قم به استان لرستان نیز عنوان کرد: در ساعات اولیه از ورود تیم اعزامی، کلیه اقلام مورد نیاز بارگیری شد و در حال توزیع در سطح استان و بین مناطق سیل زده است.

وی با اشاره به اینکه تیم قم در این مدت اقدام به جابجایی اقلام امدادی و معیشتی جهت توزیع میان آسیب دیدگان از سیل لرستان، کرده است. افزود: ۲۰ تن مواد غذایی شامل نان و آب معدنی و بسته های ۷۲ساعته، برنج و پوشاک و سایر نیازهای بهداشتی با ۲۵ دستگاه چرخبال به مناطق سیل زده اعزام شده است و همچنین این تیم اقدام به بارگیری ۳ هزار چادرهای امدادی برای ارسال به مناطق کرده است.

همچنین یکی از روحانیون نیروی داوطلب اعزامی از قم در خصوص خدمت رسانی به آسیب دیدگان بیان کرد: کار خود را در بدو ورود از فرودگاه خرم آباد به مدت دو روز است که آغاز کردیم و تا زمانی که نیاز باشد در منطقه حضور داریم.

وی گفت: ما به همراه تیم امداد قم اعزام شده ایم و تاکنون ۲۵ هلکوپتر را بارزنی کرده ایم امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم نیازهای مردم را در اسرع وقت توزیع کنیم.

یادآور می شود: بنابر اعلام نیاز بخش چگینی خرم آباد، از روز شنبه تیم درمانی هلال احمر قم جهت ارائه خدمات درمانی به روستاهای هفت چشمه و چهار آب اعزام خواهد شد. بخش چگینی از جمله مکان های مدن ظر ستاد مردمی کمک رسانی استان قم است.

گفتنی است، روز پنجشنبه گذشته تیم ۵۰ نفره نجات در سیلاب و اسکان اضطراری جمعیت هلال احمر استان قم به همراه تجهیزات مورد نیاز به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شد و همچنان در این مناطق در حال خدمت رسانی به آسیب دیدگان است.