حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بازدید بخشدار کهک از برگزاری دوره تخصصی پیش بیمارستانی هلال احمر

 

همزمان با برگزاری دوره تخصصی پیش بیمارستانی در جمعیت هلال احمر کهک، مهندس خوبرو بخشدار این بخش از کارگاه های آموزشی این دوره بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ علیرضا شیرمردی با اشاره به همکاری معاونت امدادو نجات جمعیت هلال احمر در برگزاری دوره تخصصی پیش بیمارستانی در کهک گفت: همزمان با برگزاری دوره تخصصی پیش بیمارستانی در جمعیت هلال احمر کهک، مهندس خوبرو بخشدار این بخش از کارگاه های آموزشی این دوره بازدید کرد.

وی با بیان اینکه در این دروه ۳۰ تن از امدادگران کهک با مباحث تخصصی امداد و نجات پایه پیش بیمارستانی(بهیاری) آشنا می شوند، عنوان کرد: بخشدار کهک در این بازدید، ضمن تقدیر از تلاش های جمعیت هلال احمر و امدادگران در حوادث برف سال قبل، به حضور موثر نیروهای هلال احمر بخش کهک در خدمت رسانی به مردم تاکید کرد.

مسئول جمعیت هلال احمر در بخش کهک با اشاره به مباحث آموزشی دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی(بهیاری) افزود: شرح وظایف نجاتگر پیش بیمارستانی، ارزیابی صحنه و محیط حادثه، تثبیت پزشکی مصدوم، آشنایی با کیف احیا، تریاژ مصدومین، ترومای ناشی از حوادث، فوریت های پزشکی، نحوه انتقال مصدوم با آمبولانس(بالگرد)، تزریقات اورژانسی و آشنایی با آناتومی و فیزیولوژی از مباحث مطرح شده در این دوره به شمار می رود.

یادآور می شود؛ این دوره در سه مرحله و به مدت ۴۰ ساعت ویژه امدادگران کهک برگزار می شود.

X