حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

افتتاحیه دوره تربیت مربی کمکهای اولیه در قم برگزار شد

افتتاحیه دوره ۶ روزه تربیت مربی کشوری کمکهای اولیه درجه ۳، با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری دوره تربیت مربی کشوری کمکهای اولیه درجه ۳، در راستای تأمین و تقویت کادر مربیان امداد و کمکهای اولیه و با حضور متقاضیان خبر داد.

محمدرضا بهرامی با اشاره به اینکه این دوره به مدت ۶ روز و در هفته پایانی فروردین ۹۸ برگزار شد، افزود: این دوره با حضور مدیرعامل جمعیت استان و با مشارکت پذیرفته شدگان در آزمونهای ورودی کتبی و عملی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه مربیان در این دروه با روش تدریس مباحث متنوع بصورت عملی آشنا شدند، تصریح کرد: شرکت کنندگان طی ۶ روز آموزش از آموزه های اساتید و مدرسان دانشگاهی، بهره بردند و مباحثی همچون؛ روش تدریس، تاریخچه، اهداف صلیب سرخ و هلال احمر، آسیب های استخوانی، مفصلی، عضلانی(کینماتیک)، فوریت های پزشکی، ارزیابی و CPR در شرایط خاص، آتل بندی، پانسمان و بانداژ، پناهگیری و خروج اضطراری، تروما و انواع آن، فوریت های پزشکی، تریاژ، فوریت های زنان و زایمان و … را فرا گرفتند.

بهرامی با اشاره به اهمیت آموزش و تربیت مربیان در راستای ارتقای آموزش های همگانی بیان کرد: ساختار و تشکیلات جمعیت هلال احمر، اسکان اضطراری، کیف احیاء، تجهیزات آمبولانس، فارماکولوژی، اطفاء حریق، تروما و انواع آن، (وظایف و مسوولیت های مربی، تمرین تدریس، تکنولوژی های آموزشی و…)، انواع حمل و فیکس کردن مصدوم، آشنایی با اندام ها و دستگاههای مختلف بدن و … از دیگر مباحثی بود که در این دوره مرور شد.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم یادآور شد: در پایان و پس از برگزاری آزمون های مورد نیاز کتبی و عملی با حضور ناظران، نتایج به تهران اعلام شد تا نتیجه نهایی پذیرفته شدگان دوره تربیت مربی پس از تصحیح اوراق به استانها اعلام شود.

X