حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

افتتاحیه دوره تربیت مربی کمکهای اولیه در قم برگزار شد

افتتاحیه دوره ۶ روزه تربیت مربی کشوری کمکهای اولیه درجه ۳، با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری دوره تربیت مربی کشوری کمکهای اولیه درجه ۳، در راستای تأمین و تقویت کادر مربیان امداد و کمکهای اولیه و با حضور متقاضیان خبر داد.

محمدرضا بهرامی با اشاره به اینکه این دوره به مدت ۶ روز و در هفته پایانی فروردین ۹۸ برگزار شد، افزود: این دوره با حضور مدیرعامل جمعیت استان و با مشارکت پذیرفته شدگان در آزمونهای ورودی کتبی و عملی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه مربیان در این دروه با روش تدریس مباحث متنوع بصورت عملی آشنا شدند، تصریح کرد: شرکت کنندگان طی ۶ روز آموزش از آموزه های اساتید و مدرسان دانشگاهی، بهره بردند و مباحثی همچون؛ روش تدریس، تاریخچه، اهداف صلیب سرخ و هلال احمر، آسیب های استخوانی، مفصلی، عضلانی(کینماتیک)، فوریت های پزشکی، ارزیابی و CPR در شرایط خاص، آتل بندی، پانسمان و بانداژ، پناهگیری و خروج اضطراری، تروما و انواع آن، فوریت های پزشکی، تریاژ، فوریت های زنان و زایمان و … را فرا گرفتند.

بهرامی با اشاره به اهمیت آموزش و تربیت مربیان در راستای ارتقای آموزش های همگانی بیان کرد: ساختار و تشکیلات جمعیت هلال احمر، اسکان اضطراری، کیف احیاء، تجهیزات آمبولانس، فارماکولوژی، اطفاء حریق، تروما و انواع آن، (وظایف و مسوولیت های مربی، تمرین تدریس، تکنولوژی های آموزشی و…)، انواع حمل و فیکس کردن مصدوم، آشنایی با اندام ها و دستگاههای مختلف بدن و … از دیگر مباحثی بود که در این دوره مرور شد.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم یادآور شد: در پایان و پس از برگزاری آزمون های مورد نیاز کتبی و عملی با حضور ناظران، نتایج به تهران اعلام شد تا نتیجه نهایی پذیرفته شدگان دوره تربیت مربی پس از تصحیح اوراق به استانها اعلام شود.

خلج
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X