حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

استاندار قم: خدمات جمعیت هلال احمر فراتر از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی است

 

استاندار قم گفت: جمعیت هلال احمر بسیار فراتر از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی و بر اساس مسئولیت پذیری دینی و مدنی، خدمات شایسته ای را به انسان ها ارائه می دهد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ بهرام سرمست عصر پنجشنبه در نشست با اعضا و مدیران جمعیت هلال احمر قم افزود: الگوی مدیریت بحران در کشورمان نیازمند بازبینی و بازنگری است و متاسفانه ما همواره از رخدادها، آسیب و خسارت های بسیار دیده و دچار بحران می شویم.

وی بر ضرورت دستیابی به شرایط ایده آل در مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: ملت ایران در بلایای طبیعی حس همبستگی و مسئولیت پذیری فوق العاده ای دارند، اما به دلیل آنکه امدادرسانی ها از قبل ساماندهی نشده و نظام یافته نیست، کمک ها به مردم و مناطق آسیب دیده پس از مدتی فروکش می کند.

استاندار قم با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بسیار فراتر از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی و بر اساس مسئولیت پذیری دینی و مدنی، خدمات شایسته ای را به انسان ها ارائه می دهد، افزود: ما همواره به جمعیت هلال احمر و نقش و جایگاه حساس و مهم آن، باور و اعتقاد ژرف و عمیقی داشته و داریم.

وی با اشاره به امدادرسانی مطلوب جمعیت هلال احمر استان قم در مناطق سیل زده غرب کشور، ظرفیت عظیم و انگیزه قوی این نهاد را مورد توجه قرار داد و گفت: جمعیت هلال احمر استان باید موضوع پیشگیری از بحران های طبیعی و اجتماعی در مناطق حاشیه نشین شهر را نیز مورد توجه جدی قرار دهد.

سرمست با بیان اینکه قم در چهارراه مواصلاتی کشور قرار گرفته و ماموریت های مضاعفی برعهده دستگاه های امدادی و خدمات رسان این استان قرار گرفته است، تصریح کرد: توسعه و تقویت امکانات و ظرفیت ها و پایگاه های امدادی هلال احمر در قم نیازمند عنایت ویژه و مشارکت و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی است.

وی در پایان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر باید همواره یک سازمان یادگیرنده و یاددهنده باشد، بر لزوم توسعه آموزش ها و فرهنگ سازی در جامعه تاکید کرد و گفت: جمعیت هلال احمر استان قم باید برای گسترش آموزش های مهارتی اهتمام ویژه ای داشته باشد و اثربخشی این آموزش ها را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهد.

نشست صمیمی استاندار با اعضای جمعیت هلال احمر استان قم به مناسبت هفته هلال احمر (۱۲ تا ۱۹ اردیبهشت ماه) با حضور مدیرعامل، معاونان و جمعی از جوانان، داوطلبان و امدادگران این نهاد در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

X