حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از پاسخگویی به مسایل شرعی و اقامه فریضه بیش ۶۶۰ نمازگزار در خیمه های نماز تا استقرار صندوق جمع آوری کمک های مردمی برای آسیب دیدگان از سیل

 

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم از برپایی نماز جماعت و پاسخگویی به سوالات شرعی در پایگاه‌های اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی با اشاره به اهمیت حضور اعضای کانون طلاب در پایگاه های طرح ملی ایمنی و سلامت در قم از مراجعه بیش از ۶۶۰ نمازگزار به دو محل برپایی نماز خبر داد و اظهار کرد: با توجه به نیاز و استقبال مسافران روزانه در ۴ پایگاه طرح ملی غرفه پاسخگویی به مسایل شرعی و نماز جماعت در سطح استان قم، شهر جعفریه و کهک برقرار است.

وی با اشاره حضور ۴ روحانی از اعضای کانون طلاب در پایگاه‌های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی قم تصریح کرد: با برپایی نماز جماعت و برنامه‌ریزی در راستای برگزاری فریضه واجب در نمازخانه های نزدیک به پایگاه های طرح ملی، شاهد استقبال خوب مسافران از اجرای این طرح هستیم.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قم افزود: با توجه به نیاز مسافرین به مشاوره مذهبی و پاسخگویی به سوالات و احکام نماز، سفر و حد ترخص ایستگاه‌های پاسخ به مسایل شرعی نیز از صبح تا عصر در پایگاه های طرح ملی ایمنی و سلامت دایر است و همه روزه به پرسش های مسافران و زائران دیار کریمه اهل بیت پاسخگویی لازم صورت می گیرد.

مصباحی با بیان اینکه با هدف حمایت از آسیب دیدگان از سیل در مناطق شمالی کشور، جمع آوری کمک های مردمی توسط جوانان در پایگاه های طرح ملی در حال انجام است، گفت: برای کمک به سیل زدگان در میعادگاه نماز جمعه شهر جعفریه و پایگاه های نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی کهک و قم صندوق هایی مستقر شده است و آماده دریافت این کمک ها است.

وی با تاکید بر ادامه قوی پویش بهرفت در راستای بهبود رفتارهای ترافیکی تصریح کرد: در کنار عموم مسافران و مردم، خوبرو، بخشدار شهر کهک و همچنین فرمانده پاسگاه کهک در پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر کهک با امضای میثاق نامه و به این پویش ملی پیوستند.

یادآور می شود، جوانان هلال احمر استان قم از ۲۸ اسفند سال ۹۷ تا نیمه فروردین سال جاری به ارائه خدمات به زائران و مسافران می پردازند.

X