حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از بهره‌ مندی ۶۹۰۰ مسافر از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران تا انجام ۲۳ مورد ماموریت امدادی در اجرای طرح امداد نوروزی هلال احمر قم

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ارائه خدمات نوروزی جوانان و امدادگران هلال احمر از ۲۸ اسفند ۹۷ تا ۴ فروردین ۹۸ تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گل فشان با اشاره به اجرای نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از برخورداری ۶۹۰۰ نفر از زائران و مسافران شهر قم از ۲۸ اسفند ۹۷ تا ۴ فروردین ۹۸ از خدمات جوانان هلال احمر خبر داد.

وی در پایان دور اول سفرها و اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به تشریح نحوه‌ی اجرای این طرح در استان قم پرداخت و اظهار کرد: طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی نوزدهمین سال خدمت را در حالی ادامه می دهد که بیش از ۶ هزار نفر از زائران و مسافرانی که به شهر مقدس قم مشرف شدند، از خدمات آن بهره‌ بردند.

گل فشان با اشاره به شعار «بهبود رفتارها ترافیکی» در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، بیان کرد: امسال در چهارسالگی سال اجرای طرح ملی کمپین پیشگیرانه “بهرفت” در سازمان جوانان برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی در اکیپ‌های طرح ملی نوروزی قم نیز اجرایی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به استقبال مردم و مسئولان از پویش مردمی طرح ملی بهرفت گفت: در این مدت ۴۱۸ نفر با امضای میثاق نامه کمپین به این پویش انساندوستانه پیوستند.

وی به آمار مراجعه کنندگان به پست‌های ثابت و سیار طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: تعداد مراجعین و مسافرانی که به پست‌های ثابت و سیار جوانان مراجعه کردند ۶۹۰۰ نفر بوده که این افراد از خدمات مختلف طرح استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این مدت تا کنون ۱۲۲ نفر روز خواهر و ۱۷۵ نفر روز از برادران در ۲۶ پست ثابت و سیار جوانان قم اقدام به ارائه خدمت کردند.

گل فشان با اشاره به برپایی اکیپ در شهرهای کهک، جعفریه و دستجرد توسط اعضای جوان، بیان کرد: با توجه به افزایش تردد و نیاز مسافرین در ایام تعطیلات نوروزی اکیپ های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران در این شهرها با مشارکت و همکاری اعضای جوانان بر پا و به مسافران ارائه خدمت می کند.

وی از برپایی خیمه نماز در ایام نوروز خبر داد و ابراز کرد: تا امروز ۳۳۴ نفر نیز از خدمات خیمه نماز بهره مند شده اند و ۳۵۵ نفر نیز به ایستگاه‌های سلامت طرح نوروزی که در راستای حساس سازی و آگاهی عموم مردم از آسیب های اجتماعی، مراجعه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم به آمار کودکانی که از طرح‌های مفرح نوروزی پایگاه های هلال احمر بهره برده اند، اشاره‌ کرد و گفت: ۳۸۳ نفر از کودکان در برنامه‌های که شامل مسابقات فرهنگی، نقاشی و بازی های گروهی و ورزش بود شرکت کردند و از خدمات رفاهی فضای دوستدار کودک در قم بهره‌مند شدند.

گل فشان افزود: در این ایام همچنین تعداد ۵۸۸۹ نسخه نقشه، ۲۰۸۵ نسخه بروشور و ۴۳۵۰نسخه و سایر محصولات فرهنگی شامل نشریه و پازل و نرم افزار در بین مسافران نوروزی توزیع شد.

انجام ۲۳ مورد ماموریت امدادی در اجرای طرح امدادی و نجات نوروزی ۹۸ هلال احمر قم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۵ فروردین ماه سال جاری، ۲۳ مورد امدادرسانی به مسافران نوروزی در استان قم انجام شد.

محمد گل فشان اظهار کرد: این تعداد ماموریت توسط ۸۵ نفر روز پزشک، پرستار، امدادگر و نجاتگر در پایگاه ها به مسافران نوروزی انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این عملیات ها که در مراسم معنوی اعتکاف، مراجعان حضوری و سرپایی در پایگاه های امداد و نجات استانی انجام شده است، ۱۰۵۴ نفر حادثه دیده داشته است.

وی با بیان این که ۱۹۹ تیم عملیاتی به صحنه حادثه ها اعزام شدند گفت: در این مدت۲۵ خودروی عملیاتی به کار گرفته شده است و در مجموع ۱۳ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروی های امدادی صورت گرفته و ۳۲ نفر نیز از خدمات اسکان اضطراری هلال احمر بهره مند شده اند.

گل فشان از فعالیت ۱۶ پایگاه امدادی ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی و سطح شهر قم در طرح نوروزی خبر داد و بیان کرد: در این مدت با توجه به سیل اخیر در استان های شمالی کشور ۵۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته نیز توسط هلال احمر قم به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی اضافه کرد: پایگاه ویژه امداد هوایی نیز در این ایام به صورت کامل فعال است تا در صورت بروز حوادث احتمالی از این ظرفیت برای امداد و نجات استفاده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده حادثه با شماره ۱۱۲، ندای امداد جمعیت هلال امر تماس حاصل نمایند، تماس با این شماره بدون داشتن سیم کارت با تلفن همراه نیز امکان پذیر است.

X