حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از برگزاری آزمون دوره مقدماتی برادران شهر دستجرد تا تقدیر از امدادگران فعال در کهک

 

همزمان با دهه فحر آزمون پایان دوره مقدماتی امداد و کمک های اولیه با حضور شماری از برادران در جمعیت هلال‌احمر دستجرد برگزار شد. همچنین همزمان با برگزاری دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی ویژه خواهران از امدادگران فعال کهک تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ سید احمد جدایی گفت: دوره آموزشی مقدماتی امداد و کمک های اولیه با حضور برادران در جمعیت هلال‌احمر شهر دستجرد برگزار شد.

وی افزود: در این دوره آموزشی که به همت جمعیت هلال احمر برگزار در دستجرد برگزار شد، فراگیران، مباحثی همچون بیماری‌های صرع، تشنج، خونریزی‌های داخلی، انواع مسمومیت‌ها و… را فراگرفتند.

از برگزاری دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی ویژه خواهران تا تقدیر از امدادگران فعال کهک

علیرضا شیرمردی؛ مسوول جمیعت هلال احمر در شهر کهک اظهار کرد: در ادامه برگزاری کارگاه آموزشی دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی ویژه امدادگران جمعیت هلال احمر بخش کهک آموزش های دوره خواهران نیز در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه آمادگی امدادگران دارای اهمیت ویژه ای است و این آموزش ها با رویکرد ارتقای دانش امدادی آنها برگزار می شود، بیان کرد: مرحله عملی این دوره در سایت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم برگزار خواهد شد.

مسئول نمایندگی جمعیت هلال احمر در شهر کهک افزود: این دوره در سه مرحله و به مدت ۴۰ ساعت ارائه می شود و کلاس های تئوری برای ۱۹ نفر از خواهران در کهک نیز با همین شرایط در حال برگزاری است.

شیرمردی گفت: در دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی(بهیاری) مباحثی همچون شرح وظایف نجاتگر پیش بیمارستانی، ارزیابی صحنه و محیط حادثه، تثبیت پزشکی مصدوم، آشنایی با کیف احیا، تریاژ مصدومین، ترومای ناشی از حوادث و فوریت های پزشکی همچنین نحوه انتقال مصدوم با آمبولانس (بالگرد) و آشنایی با تزریقات و آشنایی با آناتومی و فیزیولوژی به فراگیران ارائه می شود.

یادآور می شود: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی از جمعی از امدادگران فعال خواهر در شهر کهک با اهدای هدایایی تقدیر شد.

X