حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از بازدید معاون استاندار قم از پایگاه های هلال احمر تا ادامه ارائه خدمات نوروزی به مردم

روزهای پایانی تعطیلات نوروزی فروردین ماه همچنان برای خادمان امدادگر و جوان هلال احمر قم با همراهی مردم در ارائه خدمات متنوع امدادی و فرهنگی در سطح استان همراه است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، در روزهای پایانی تعطیلات و با توجه به حجم حضور مسافران در استان و ادامه ی دور دوم سفرهای نوروزی فعالیت های امدادگران و جوانان هلال احمر در پایگاه های ارائه خدمات نوروزی با جدیت ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، معاون سیاسی امنیتی استاندار قم و مدیرکل پدافند غیر عامل استان با سرکشی و بازدید از پایگاه های امدادی و پست های نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از نزدیک تلاش های آنها را رصد کردند.

این مسئولان ضمن تبریک سال نو، خدمات متنوع امدادی و فرهنگی امدادگران و جوانان هلال احمر را در پایگاه های اجرای طرح خدمات نوروزی مورد تقدیر قرار دادند.

موج حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها در کمپین “بهرفت” نیز با امضای میثاقنامه و پیوستن مردم، مسافران و مسئولان بر قوت خود باقی است و امید است با همت جوانان هلال‌احمری و گسترش این کمپین ملی، ضمن فرهنگ‌سازی و حساس سازی مردم نسبت به رعایت نکات ایمنی و مرور قوانین ساده راهنمایی و رانندگی تصادفات در نوروز به حداقل برسد.

بخش دیگری از فعالیت های طرح های نوروزی، توزیع جعبه کمک های امداد و اولیه در مساجد بین شهری و همچنین ورودی و خروجی های استان قم در پایگاه های نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی نیز به همت جوانان ادامه دارد.

همچنین ادامه خدمت رسانی جوانان و امدادگران در شهرهای کهک، جعفریه و دستجرد در روزهای بارانی، با ارائه ی خدمات نوروزی هلال احمر در سال ۹۸همراه است.

این گزارش می افزاید؛ پایگاه های امدادی مستقر در سراسر استان نیز با تلاش امدادگران به صورت شبانه روزی پاسخگوی مراجعان است.

یادآور می شود؛ پایگاه‌های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران قم نیز توسط دبیران مجامع جوانان و دانشجویی و کارشناسان همه روزه مورد ارزیابی قرار می گیرند.

این ارزیابی ها از روزهای نخست اجرای طرح آغاز شده است، ارزیابان ستادی و استانی به صورت محسوس و نامحسوس به بررسی وضعیت اجرای طرح ملی در استان پرداخته‌ و ضمن بررسی گزارش نقایص و مشکلات اقدام لازم برای رفع مشکلات صورت گرفته است.

یادآور می شود؛ جمعیت هلال احمر استان قم با استقرار ۴۲ پایگاه ثابت و سیار امدادی و فرهنگی در ایام نوروز ۹۸ اقدام به ارائه خدمات به مسافران و زائرین شهر قم کرده است.

X