حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از اجرای مانور زلزله در مدارس شهر جعفریه تا تمرینات آماده سازی دانش آموزان کهک استان قم

در آستانه اجرای مانور سراسری زلزله در روز ۸ آذر ماه، این مانور با هدف افزایش توانمندی و آماده سازی دانش آموزان در شهر جعفریه و کهک قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ رئیس جمعیت هلال احمر در شهر جعفریه با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور و با توجه به لزوم آمادگی کامل دانش آموزان، در برابر حوادث و بویژه زلزله، دانش آموزان مدرسه راهنمایی ائمه طاهرین شهر جعفریه توسط مربی هلال احمر با اصول پناهگیری و خروج ایمن در هنگام زلزله آشنا شدند.

هادی ثانی گفت: دانش آموزان پس از فراگیری آموزشهای امدادی در طرح ملی دادرس، به عنوان رکن آگاه در جامعه و خانواده نقش مهمی در مقابله با حوادث به عهده دارند.

وی با بیان اینکه بر این اساس تمرین و مانورها همواره می تواند سطح دانش امدادی دانش آموزان را سنجیده و آمادگی آنها را افزایش دهد افزود: در این راستا، دانش آموزان دبیرستان حضرت خدیجه( س) روستای قزل آباد شهر جعفریه نیز توسط مربیان هلال احمر با اصول پناهگیری و خروج ایمن در هنگام زلزله آشنا شدند و سپس مانور زلزله را اجرا کردند.

تمرینات آماده سازی مانور زلزله ویژه دانش آموزان کهک

علیرضا شیرمردی نیز از تمرینات آمادگی اجرای این مانور با حضور دانش آموزان در مدارس شهر کهک خبر داد و گفت: آموزش های لازم برای انجام مانور زلزله در دبیرستان کوثر شهر کهک با همکاری معاونت جوانان برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهر کهک اضافه کرد: کارگاه آموزشی در راستای تمرین و آماده سازی تیم های اجرایی مانور زلزله با حضور ۸۰ تن از دانش آموزان برگزار شد.

X