حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از اجرای طرح ابتکاری تا استقبال کودکان و خانواده ها از ایستگاه های دوستدار کودک در قم

 

همزمان با اجرای نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در قم طرح های ابتکاری با موضوع حمایت از محیط زیست توسط اعضای کانون غنچه های هلال احمر در پایگاه های طرح ملی اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ با توجه به اهمیت آموزش کودکان و با برگزاری جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی در اجرای نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ایستگاه ها دوستدار کودک مورد استقبال خانواده ها و کودکان مسافر قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، کودکان با حضور در فضایی زیبا و پرنشاط ضمن آشنایی با آموزه های امدادی و قوانین راهنمایی و رانندگی در سفر در با مشارکت در مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی و بازی های ویژه از خدمات ایستگاه های دوستدار کودک بهره مند می شوند.

در این راستا، در اجرای طرح ملی در سال ۹۸ معاونت امور جوانان استان قم با همکاری موسسه فرهنگی ذهن های ثروتمند اقدام به تهیه بذر گیاهان کرد و این بذرها توسط اعضا کانون غنچه ها در قالب طرحی ابتکاری به عنوان طرح حامیان زمین در بین مسافرین توزیع می شود.

یادآور می شود؛ بسته بندی بذر گیاهان شامل‌‌‌، بذر سبزی های خوراکی همچون شاهی، ریحان و بذر درخت زبان گنجشک است.

همچنین غنچه های هلال احمر با توزیع کیسه زباله و بذر با شعار حامیان زمین سبز و آسمان آبی، به خانواده ها تذکر می دهند تا به جای ریختن زباله بذر گیاهان را کاشته و زباله ها را جمع آوری نمایند.

اجرای بازیهای گروهی و انفرادی همچون ماربله و منچ، ایستگاه عکس، تهیه کاردستی های کابردی و کلاه زیست محیطی با اقلام گیاهی و توزیع بسته های فرهنگی کودک شامل کتاب و بچ سینه و … از دیگر فعالیت های غنچه های هلال احمر در پایگاه های طرح ملی در قم به شمار می رود.

X