حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

ارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از ۵ هزار نفر در طرح ملی “منتظران ظهور”

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از ارائه خدمات متنوع و ارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از ۵ هزار زائر و مجاور در اجرای طرح ملی “منتظران ظهور” خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان با اشاره به ارائه خدمات متنوع در اجرای طرح ملی “منتظران ظهور” در قم اظهار کرد: همزمان با ایام نیمه شعبان این طرح با هدف خدمت رسانی و پوشش امدادی و درمانی، فعالیت های فرهنگی و راهنمایی زائران مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

وی با اشاره به حضور امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در قالب تیم های امدادی و درمانی و خدمت رسان و ارائه خدمات به مدت دو روز گفت: در این ایام ۱۲۰ امدادگر و نجاتگر در قالب ۳۰ تیم ۴ نفره به صورت سیار اقدام به پوشش امدادی محوطه داخلی مسجد جمکران کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به مشارکت ۳۰ تن از امدادگران در دو پایگاه ثابت ویژه خواهران بیان کرد: ۴۰ پزشک و پرستار در طرح ملی “منتظران ظهور” حضور داشتند که در مجموع ۴ هزار ۸۳۲ نفر خدمات درمان سرپایی دریافت کردند. و ۴۷ تن از مراجعان نیز با توجه به نیاز به بیمارستان اعزام شدند.

گل فشان افزود: تیم های درمانی هلال احمر در دو بخش اتوبوس آمبولانس و چادر مستقر شده و اقدام به ویزیت رایگان و ارائه خدمات درمانی همچین اهدای دارو به مراجعان کردند.

وی با بیان اینکه تجهیزات هلال احمر خدمت زائران و مجاوران مسجد مقدس جمکران بود یادآور شد: با بکارگیری یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ دستگاه آمبولانس، یک خودروی ارتباطات سیار و ۲ خودروی نجات، این خدمات به زائران و مجاوران این مکان مقدس ارائه شد.

گل فشان در ادامه از حضور پرشور جوانان هلال احمر در اجرای طرح ملی منتظران ظهور خبر داد و گفت: اکیپ های جوانان، با اجرای طرح راهنمایی مسافرین و زائرین و برپایی غرفه ها منتظران ظهور و همکاری با موکب های مسیر پیاده روی مردمی اقدام به خدمت رسانی کردند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: جوانان هلال احمر با استقرار در غرفه های فرهنگی و توزیع بروشور و کتاب در حوزه مهدویت و برپایی ایستگاه سلامت و ارائه خدمت به بیش از ۲۰۰ نفر، و همچنین برپایی فضای دوستدار کودک و ایستگاه صلواتی در ۳ مکان (عمودهای ۱۱۰،۷۴و ۱۶۲) ارائه خدمات فرهنگی و بشردوستانه در این ایام را به عهده داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به ادامه جذب همیاری مردمی برای کاهش آلام سیل زدگان اخیر کشور ابراز کرد: شماری از داوطلبان هلال احمر نیز با برپایی ۱۲ پست اقدام به جمع آوری کمک های مردمی کردند.

گل فشان در پایان تصریح کرد: با توجه به حجم تردد مسافران و زائران در محورهای مواصلاتی استان قم در نیمه شعبان، جمعیت هلال احمر قم با تقویت پایگاه های امداد جاده ای در محورهای منتهی به استان پوشش امدادی حوادث را همچون گذشته انجام داد.

X