حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

اختتامیه اردوی “دختر آفتاب” ویژه داوطلبان زائر اولی استان لرستان در قم

 

آئین اختتامیه اردوی “دختر آفتاب” ویژه داوطلبان زائر اولی استان لرستان که همزمان با دهه کرامت و به میزبانی جمعیت هلال احمر قم برگزار شد با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاون امور داوطلبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ همزمان با دهه کرامت؛ جمعیت هلال احمر استان قم، به مدت ۳ روز میزبان شماری از داوطلبان خواهر و زائر اولی هایی از استان لرستان در اردوی فرهنگی “دختر آفتاب” بود.

بر اساس این گزارش، در پایان این اردوی فرهنگی، و در آئین اختتامیه اردوی “دختر آفتاب” مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم، ضمن تبریک اعیاد مبارک اظهار کرد: امید داریم با حضور در این شهر مقدس و با بهره مندی از فضایل معنوی در دهه کرامت با کوله باری از خاطرات شیرین شهر قم را به مقدس دیار خود ترک کنید.

وی در جمع داوطلبان و زائر اولی های استان لرستان، با تشریح فضایل و ابعاد شخصیتی بانوی کرامت، تصریح کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) دارای صفات علمی، معنوی بسیاری بودند و ” معصومه” لقبی که به واسطه عصمت ایشان امام رضا علیه السلام هشتمین سپهر امامت ولایت به ایشان دادند نشانگر فضایل معنوی و معصومیت این بانوی بزرگ اسلام است.

سید مصطفی علامه مهری با اشاره به اینکه به واسطه وجود حضرت معصومه(س)، در طول تاریخ، شهر قم ملجا و پناهگاه بسیاری از علما و مردم بوده است افزود: این سفر و زیارت بانویی که الگوی بی بدیل حجاب و عفاف است می تواند ارمغان بزرگی برای شما در کارهای خیرخواهانه باشد.

وی در ادامه با تشریح فلسفه حجاب طبق آیات و روایت گفت: تاکید اسلام بر حفظ حجاب و عفاف در مردان و زنان است؛ و اوج حجاب، عفاف است و وجود گوهر عفاف در کنار حجاب زنان بسیار ارزشمند است.

یادآور می شود؛ ادای احترام به شهدای امدادگر، بهره مندی از غذای متبرک، زیارت و گلباران حرم بانوی کرامت، حضور در مسجد مقدس جمکران بازدید از موزه دین و زندگی، بازدید از بیت امام راحل، بیت نور و همچنین بازدی از خانه ملاصدرا و بخشی از بناهای تاریخی قم و حضور در برنامه های فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه (س) از دیگر بخش های اردوی فرهنگی دختر آفتاب بود.

X