حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آیت‌الله سبحانی:معضل سیل به جهت سلسله غفلت های ایجاد شده رخ داد/ دکتر پیوندی: تجاوز به حریم رودخانه‌ها عامل تشدید سیلاب است


رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تجاوز به حریم رودخانه را عامل تشدید سیلاب دانست و تاکید کرد: برای مدیریت سیلاب باید از تجاوز به حریم رودخانه‌ها جلوگیری و از ساخت‌ و سازهای غیر کارشناسی در بستر آن‌ ها به‌ شدت پرهیز شود.

به گزارش ایرنا؛ دکتر علی‌اصغر پیوندی عصر سه‌شنبه در دیدار با آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید افزود: کنترل سیلاب بدون رعایت اصول ساخت و ساز پیرامون رودخانه های کشور دشوار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: جمعیت هلال‌احمر سابقه فعالیت ۹۵ ساله در سطح کشور داشته و همواره در بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی در کنار مردم بوده و بخشی از دردهای آن‌ها را کاهش داده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به سیل اخیر ادامه داد: خسارت‌های مادی و معنوی سیل فروردین‌ماه در ۵ استان کشور بسیار وسیع‌تر از ۱۹ استان درگیر دیگر بود.

دکتر پیوندی بیان کرد: هزاران نفر از امدادگران جمعیت هلال‌احمر کشور همزمان با وقوع سیل با مناطق خسارت‌دیده اعزام و تمام تجهیزات امدادی به‌سرعت وارد عملیات شد.
وی گفت: برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و موروثی حاصل از سیلاب با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بحران‌های احتمالی مدیریت و کنترل شد. در امر امدادرسانی به مردم خسارت‌دیده، تعامل و همکاری بین دستگاه‌های مختلف لشگری و کشوری بسیار قابل‌توجه و برجسته بود.

رئیس جمعیت هلال احمر سیل استان گلستان را نیز مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: در سیل استان گلستان مردم بدون توجه به مسائل قومی و مذهبی با حس نوع‌دوستی خود وارد کارشده و اقدامات ماندگاری را از خود برجای گذاشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمعیت هلال‌احمر علاوه بر مسائل امداد و نجات در مسئله فرهنگ‌سازی، حوزه جوانان، خیرین و آموزش‌های همگانی اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مستمری را در طول سال انجام می‌دهد.

وی همچنین تاکید کرد: کمک‌های مردم قم به مردم سیل‌زده بسیار قابل‌توجه بود، کمک‌های نقدی و غیر نقدی قمی‌ها در سطح کشور رتبه سوم را به دست آورده است.
سیل در نخستین روزهای سال جاری منجر به خسارت‌های جانی و مالی در برخی از نقاط کشور شد.

معضل سیل به جهت سلسله غفلت های ایجاد شده رخ داد/ مسئولان سیل زدگان را فراموش نکنند

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، آیت الله جعفر سبحانی شامگاه سه شنبه در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور که در دفتر رئیس مؤسسه امام صادق(ع) برگزار شد، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: نجات یک فرد برابر با نجات کل مردم است که این موضوع نشان دهنده اهمیت فعالیت جمعیت هلال احمر و دستگاه‌های امدادی است.

رئیس مؤسسه امام صادق(ع) با اشاره به اهمیت بارش رحمت الهی افزود: برای استفاده از مزیت‌های باران باید دوراندیشی و تدبیر جدی وجود داشته باشد، بارش‌های اخیر به خاطر سلسله غفلت‌های ایجاد شده با معضل همراه شد.

این مرجع تقلید گفت: نزول رحمت الهی همواره با رحمت و برکت همراه بوده است، آثار منفی باران به دلیل مشکلاتی بوده که از جانب ما برخاسته است.

آیت الله سبحانی با تاکید بر اینکه باید اتاق فکری برای تدبیر سیلاب در هلال احمر کشور تشکیل شود، گفت: مسئولان نباید با بازگشت آرامش به استان‌های درگیر سیلاب، بحران‌های اخیر را فراموش کنند. خداوند در قرآن کریم می فرماید که اگر مردم و جامعه پاکدامن باشند نعمت‌های الهی به صورت باران از آسمان فرود می‌آید.

X