حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آموزش نخستین کلید آمادگی و ارتقای دانش امدادی امدادگران در کهک

 

مسئول نمایندگی جمعیت هلال احمر در شهر کهک از برگزاری کارگاه آموزشی دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی با هدف آمادگی و ارتقای دانش امدادی امدادگران این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، علیرضا شیرمردی اظهار کرد: در ادامه برگزاری کارگاه آموزشی دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی برای ۳۰ نفر از امدادگران برادر جمعیت هلال احمر بخش کهک آموزش های عملی آغاز شد.

وی با بیان اینکه آمادگی و ارتقا دانش امدادی امدادگران با کلید آموزش مستمر و تخصصی محقق می شود و این آموزش ها در راس فعالیت های هلال احمر قرار دارد، تصریح کرد: مرحله عملی این دوره در سایت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

مسئول نمایندگی جمعیت هلال احمر در شهر کهک افزود: این دوره در سه مرحله و به مدت ۴۰ ساعت ارائه می شود و کلاس های تئوری برای ۱۹ نفر از خواهران در کهک نیز با همین شرایط برگزار می شود.

شیرمردی گفت: در دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی(بهیاری) مباحثی همچون شرح وظایف نجاتگر پیش بیمارستانی، ارزیابی صحنه و محیط حادثه، تثبیت پزشکی مصدوم، آشنایی با کیف احیا، تریاژ مصدومین، ترومای ناشی از حوادث و فوریت های پزشکی همچنین نحوه انتقال مصدوم با آمبولانس (بالگرد) و آشنایی با تزریقات و آشنایی با آناتومی و فیزیولوژی به فراگیران ارائه می شود.

X