حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آغاز دورۀ آموزشی تخصصی پایه پیش بیمارستانی در قم

 

دورۀ آموزشی تخصصی پایه پیش بیمارستانی با هدف آشنایی فراگیران با اصول و مبانی اقدامات پیش بیمارستانی در حوادث و سوانح در قم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی در این خصوص گفت: امدادگران متقاضی عضویت در تیمهای تخصصی جستجو و نجات در این دوره آموزشی سرفصل هایی همچون، مروری بر مباحث کمکهای اولیه و وظایف و مسئولیتهای امدادگر پیش بیمارستانی، کلیات، تعاریف و شرح وظایف امدادگر پیش بیمارستانی را فرامی گیرند.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: ارزیابی اولیه صحنه با جمع آوری اطلاعات، آماده باش و هشدار، شناسایی و مشخص کردن مناطق عملیاتی میدان، ایمنی، امنیت، فرماندهی صحنه
مدیریت صحنه دستگاه اسکلتی و حرکتی از دیگر مباحث آموزشی این دوره به شمار می رود.

وی با بیان اینکه امدادگران در این دوره در قالب روشهای آموزش؛سخنرانی، مباحثه، کنفرانس، ایفای نقش، پرسش وپاسخ، فعالیت گروهی، بحث، نمایش فیلم و … با مباحث امدادی آشنا می شوند گفت: آناتومی و فیزیولوژی دستگاه گردش خون و تنفس؛ پوزیشن دادن به سر، ایروی گذاری و کار با آمبوبگ، LMA، وینتیلاسیون دستی، مدیریت راههای هوایی و شناخت انواع تریاژ، تثبت وضعیت پزشکی مصدوم از دیگر مطالب آموزشی این دوره است.

سلیمی اضافه کرد: مکانیزم ها و شناخت انواع تروماها و نحوۀاقدامات اولیه درمانی در هر یک از آنها، و همچنین مراقبتهای اولیه در تروماها؛ سکته های مغزی و قلبی، کمای دیابتی، خونریزی های گوارشی، فوریتهای طب
داخلی بستن کولارگردنی، استفاده از بک بورد و فیکس کردن مصدوم نیز از دیگر مباحث ارائه شده در این دوره است.

بر اساس این گزارش، انتظار میرود در پایان این دوره، فراگیران، با وظایف و مسئولیتهای امدادگر پیش بیمارستانی آشنا می شوند و قادر به مدیریت صحنه عملیات پیش بیمارستانی هستند. همچنین؛ آشنایی با فیزیولوژی، مدیریت راههای هوایی و تریاژ از دیگر مباحث قابل ارائه ویژه گروه هدف این دوره به شما میرود.

X