حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آزمون اعطا و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان قم

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری آزمون اعطا و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: این آزمون مورخ ۲۰ تیرماه سال جاری راس ساعت ۸ صبح در  محل آموزشهای توان افزایی جمعیت واقع در پایگاه امداد برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در مجموع بیش از ۱۰۰ نفر از امدادگران و نجاتگران با حضور و قبولی در بخش های مختلف این آزمون موفق به ارتقای درجه خواهند شد.
سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه تعداد مربیان در آزمون ۸ نفر از تیم واکنش سریع استان است گفت: این آزمون ها با نظارت نماینده سازمان امداد و نجات کشور و عوامل اجرایی برگزار می شود.

سلیمی با اشاره به بهره مندی از تجهیزاتی همچون خودروهای آمبولانس و نجات در این آزمون بیان کرد: ست های نجات هیدرولیک و پروماتیک، همچنین کیف های احیا و کمکهای اولیه و مانکن هایCPR از دیگر امکانات مورد استفاده در آزمون اعطا و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان قم است.

وی با اشاره به بخش های مختلف این آزمون یادآور شد: سنجش آمادگی جسمانی شامل؛ دوی کوپر، درازنشت، دوی ۹/۴ و معلق ماندن از بخش های عملی این آزمون به شمار می رود.

سلیمی افزود: آزمون مهارتی نیز شامل؛ کمکهای اولیه “بانداز و آتل بندی؛ کنترل خونریزی، حمل و انتقال مصدوم، رگ گیری و فشار خون است. همچنین اسکان اضطراری با برپایی چادر و طراحی اردوگاه و کار با تجهیزات نیمه سنگین و کار با طناب کوهستان از دیگر بخش های آزمون است.

 

X